Trafik Kazası Tazminatı Ne Kadar ?

Trafik Kazası tazminatı ne kadar ? sorusunun yanıtlandığı yazımızda yapılan trafik kazasının durumu son derece belirleyici bir etkendir. Yaralanmalı trafik kazalarında maddi – manevi tazminatlar farklılık gösterdiği gibi ölüm – vefat olan trafik kazalarında bu tazminatlar farklılık göstermektedir.

Oluşan kazanın küçük veya büyük ölçekte maddi – manevi zararını kapsayan ve kazaya karışan sürücünün trafik sigortasından karşılanan tazminatlara trafik kaza tazminatı denilmektedir. Günümüzde trafik kazaları maalesef son derece manevi – maddi hasarlar vermektedir. Bu durumun sonucunda ise tazminat hakları doğmaktadır.

Trafik Kazası tazminatı nedir ?

Trafik’te yaşanılan ve sonucunda yaralanma, sakatlanma, ölüm gibi durumların olması durumunda karşı tarafın sürücüsünün trafik sigortasından talep edilen maddi – manevi tazminatlara trafik kaza tazminatı denilmektedir. Her sürücü mutlaka trafik sigortasını yaptırmak ile sorumludur.

Trafik Kazası Tazminat tutarı Ne Kadar ?

Trafik kazalarında tazminat tutarı kazaya karışan kişinin yaralanması, sakatlanması, vefat etmesi gibi durumlarda farklılık göstermektedir. Kişi vefat etmiş ise vefat eden kişinin yaşı, bakmak ile yükümlü olduğu aile bireyleri, öngörülen yaş ömrü, aylık kazancı gibi durumlar maddi – manevi tazminat durumunu belirlemektedir.

# Yaralanmalı trafik kazalarında iş görememe, yaralanma sebebi ile harcanan giderler, tedavi masrafları gibi etkenler göz önünde bulundurulmaktadır.

# Sakatlanma veya bir uzvu kaybetme durumunda yaşanan kazalarda ise çalışma hayatına olan etkisi, ailesi ve akrabalarında bakmak ile yükümlü olduğu kişilerin durumu ve sayısı, bunun yanı sıra sakatlanan kişinin psikolojik kaybı gibi bir çok etken göz önünde bulundurularak maddi ve manevi tazminat hakkı belirlenmektedir.

# Trafik kazalarında yaşanan sakatlanma, yaralanma, ölüm gibi sonuçlarda maddi ve manevi tazminat hakları bulunmaktadır. Bu tazminatlar hakkında sorularınızı sorup cevap alabilmek için formu doldurmanız www.tazminatlar.com/iletisim/ yeterlidir. Bu yazımızda trafik kazası tazminatı ne kadar ? sorusu hakkında bilgilendirmeler sağladık, sitemizi detaylıca inceleyip tüm tazminat konuları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Siz veya yakın çevrenizde bu gibi trafik kazası yaşamış olan bir tanıdığınız var ise maddi – manevi tazminat hakları için sorularınızı bize sorabilirsiniz. Kaza tazminatları hakkında tüm detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular hakkında cevaplarınızı buradan kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sorularınızı 7 gün 24 saat sorup cevap alabilirsiniz.

Trafik Kaza Tazminat Hizmetleri